Bilgisayar "Kilitleniyor" yazıp açılmama sorunu | Toplama Pc Forum

Bilgisayar "Kilitleniyor" yazıp açılmama sorunu

B4ho4

Başlangıç
Birkaç gün önce laptopta youtube izlerken ekranda 1 saniye gibi bir süreyle kilitleniyor yazdı ve kapandı. Bilgisayarı ondan sonra hiç açamadım. Elektrik gelmiyordu sanki. Ekran açılmıyor. Klavyenin altındaki güç, wifi, şarj gibi led yerlerinden ışık çıkmıyordu. Bu sorunu laptopun arka kapağını açıp bataryasını sökerek çözdüm. Bataryayı söktükten sonra fişi ile çalıştırınca çalıştı. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir neden böyle yaptı ?

Birkaç gün önce laptopta youtube izlerken ekranda 1 saniye gibi bir süreyle kilitleniyor yazdı ve kapandı. Bilgisayarı ondan sonra hiç açamadım. Elektrik gelmiyordu sanki. Ekran açılmıyor. Klavyenin altındaki güç, wifi, şarj gibi led yerlerinden ışık çıkmıyordu. Bu sorunu laptopun arka kapağını açıp bataryasını sökerek çözdüm. Bataryayı söktükten sonra fişi ile çalıştırınca çalıştı. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir neden böyle yaptı ?
Bu sorun yaşandığında cihaz şarjda mıydı? Yoksa bataryada mı kullanıyordun. Kullanırken batarya tamamen boşaldıysa cihazı ilk şarja taktığında bataryayı doldurmaya çalışmış olabilir. Daha sonra bataryayı söküp şarja takarak çalıştırdığında bataryayı şarj etmek gibi bir gereği olmadığı için çalışabilmiştir. Eğer güncel bir laptopa sahipsen bataryada kullanımda şarjın çok hızlı gidebilir.

Yine de her ihtimale karşı bir virüs taraması ve sürücü güncellemesi yapmanı tavsiye edebilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri