İnceleme - Linux Dağıtımları | Toplama Pc Forum

İnceleme Linux Dağıtımları

sanjaytr_

Uzman
1. Arch Linux: Minimalist, hızlı ve kullanıcıya tam kontrol sağlayan bir dağıtım.
2. Debian: Stabilite ve güvenilirlik odaklı, geniş bir paket deposuna sahip olan bir dağıtım.
3. Fedora: Yenilikçi ve güncel yazılım teknolojilerini kullanan bir dağıtım, Red Hat tabanlıdır.
4. Gentoo: Kullanıcıya en yüksek derecede özelleştirme ve optimizasyon imkanı sunan bir dağıtım.
5. Gobolinux: Dosya sistemi ve paket yönetimi konseptlerinde farklılık arayanlar için özgün bir dağıtım.
6. Mandriva: Kolay kullanım ve kullanıcı dostu arayüzleriyle bilinen bir dağıtım, Mageia olarak devam etmektedir.
7. Knoppix: Live CD/USB olarak kullanılabilen ve hızlı bir şekilde çalışabilen bir dağıtım.
8. openSUSE: Kurumsal kullanıma uygun, güçlü paket yönetimi ve sistem yönetim araçlarına sahip bir dağıtım.
9. Pardus: Türkiye'de geliştirilen, yerel dil desteği ve özelleştirmeleriyle dikkat çeken bir dağıtım.
10. Slackware: Eski ve köklü bir dağıtım, minimal ve el işi yapılandırma gerektirir.
11. Ubuntu: Kullanıcı dostu arayüzleri, geniş kullanıcı tabanı ve uygulama desteğiyle popüler bir dağıtım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri