Çözüldü - RX6600 Drop Sorunu | Toplama Pc Forum

Çözüldü RX6600 Drop Sorunu

Neekof

Başlangıç
Merhaba Asus rx6600 ekran kartı ryzen 5 5500 işlemci b450 mk II anakart 8x2 3200 mhz xpg ram kullanıyorum bugünlerde olmaya başlayan bir sorun var herhangi bir oyundayken ekran donuyor ve alt tab atmadığım sürece ekran donuk bir şekilde kalıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çözüm
veya tek sebebi amd:) şaka bi yana sadece lolde değil bi ara minecraftta bile olmuştu ama o sorunda direkt ekran tamamen donuyordu ekran kartı res atınca bile devam ediyordu restart atana kadar. kısaca tatmadığım hata kalmadı yinede ben bilgisayarı bi temizlerim teşekkürler
yok çok farklı sistemleri olan kişilerde de var.
bu arada işlemcim için soğutucu önerilerin varsa açığım
dark freezer x123 bakabilirsin uygun fiyatlı.
Merhaba Asus rx6600 ekran kartı ryzen 5 5500 işlemci b450 mk II anakart 8x2 3200 mhz xpg ram kullanıyorum bugünlerde olmaya başlayan bir sorun var herhangi bir oyundayken ekran donuyor ve alt tab atmadığım sürece ekran donuk bir şekilde kalıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
driver sürümün nedir?

stok soğutucumu kullanıyorum
Sıcaklıktan kaynaklı olabilir. Kasayı temizlemek, daha havadar bir yere almak ve işlemci soğutucuyu değeştirmek çözüm olabilir. İşlemci odaklı oyunlarda drop sorunu yaşıyorsun çünkü. Ekran kartı ile alakalı olma olasılığı biraz düşük

Sıcaklıktan kaynaklı olabilir. Kasayı temizlemek, daha havadar bir yere almak ve işlemci soğutucuyu değeştirmek çözüm olabilir. İşlemci odaklı oyunlarda drop sorunu yaşıyorsun çünkü. Ekran kartı ile alakalı olma olasılığı biraz düşük
ama mesela yetenek kullanırken ekran donduğunda sadece ekran donuyor arkada yeteneğin sesini duyabiliyorum yinede işlemciyle mi alakalı yani

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri